www.svobodamysli.cz

JAK PROBÍHÁ TERAPIE

 
Je mi jasné, že byste rádi věděli více informací, jak terapie probíhá a co si pod tím máte představit. Jak s oblibou říkám, to se popsat nedá, to se musí zažít:-) Pokusím se Vám to alespoň přiblížit. 
 
Přijdete ke mně a pohodlně se posadíte. Řeknete mi, co Vás trápí a jak se přitom cítíte. Například, že se cítíte ve vztahu odmítnutí, ignorovaní, nemilovaní, nevíte jestli s partnerem zůstat, máte fyzické problémy - tíhu na hrudi, tlak v žaludku, Vaše dítě je stále nemocné a vy už jste zoufalí a nevíte, co máte dělat nebo cokoliv jiného, co Vás trápí.
Začínám pokládat zjišťující otázky. Například: Kdy jste se tak cítili poprvé? Kdo Vás odmítal? Máma nebo táta? Co jste prožívali a řešili ve svém životě, když se Vám tyto problémy objevily? Co řešíte ve svém životě a trápí Vás právě teď?
 
Při procházení vzpomínky si vybavujete, co tam vadí, jaké myšlenky Vás napadají, jak se u toho cítíte, jestli se neobjevily fyzické pocity - stažený žaludek, pocit, že se nemůžu nadechnout, tíha na hrudi, bušení srdce, třes nohou, rukou, brnění... Říkám Vám, co máte říkat, vy to nahlas opakujete a přitom na Vás ťukám - body na obličeji (uprostřed čela, vedle oka, pod okem), pod klíční kostí, chytím Vás za zápěstí, vy se zhluboka nadechnete, vydechnete a řeknete KLID nebo MÍR. Takto spolu pracujeme na Vašich vzpomínkách. Nemusíte znát jednotlivé body ani jak se ťuká a co se říká. Jsem Vaším průvodcem a vedu Vás. 
 
V praxi jsem se setkala s tím, že když přijdete na terapii, ťukáte si na sebe sami. Já to tak nedělám. Mám pocit, že se můžete lépe oddat svým pocitům a soustředit se na to, co prožíváte, když na Vás ťukám já. Setkala jsem se s tímto názorem i u klientů, takže pokud si klient vyloženě nepřeje ťukat sám, dělám to já. Samozřejmě, že když je terapie po skype nebo když na sobě budete pracovat sami, tak Vám nic jiného nezbývá, ale to nebudu sedět vedle Vás:-)
 
Pokud máte nějaké dotazy, ráda Vám je zodpovím mailem, po telefonu nebo při osobním setkání.
 
jak-probiha-terapie-svoboda-mysli
 

Aktuálně

Vytvořeno: 17.03.2018 - 10:34
Vytvořeno: 25.02.2018 - 10:57
Vytvořeno: 25.02.2018 - 10:17
Vytvořeno: 30.01.2018 - 22:53
Vytvořeno: 05.01.2018 - 14:42

Facebook