www.svobodamysli.cz

Deprese

 
Klientka si připadala na dně, protože měla několik souvisejících problémů. Řešila osamělost, pocit méněcenosti, stres v práci, rozchod a závislost na manželovi. Cítila i fyzické projevy úzkosti, třásly se jí ruce. Byla zoufalá a přemýšlela o tom, že znovu začne brát antidepresiva, která dříve již brala, ale díky mé terapii metodou Svoboda mysli k tomu nedošlo. S klientkou jsme řešili její pocity úzkosti, kdy se cítila nešťastná, zraněná a k ničemu. Odblokováním získala pozitivnější pohled na svou současnou situaci, řeší věci více s nadhledem, spoléhá sama na sebe, nedělá jí potíže být sama sebou a se sebou. Když je sama, umí si to užít a necítit pocity samoty. Je sebejistější a více si věří.
 
Citace mailu klientky - odstranění deprese:
Metoda Reiki a EFT mi pomohla uvědomit si původ mých pocitů, strachů, negativních představ a myšlenek. Můj život byl naplněn pouze v přítomnosti mého partnera. Vše se mi nastartovalo ve chvíli, kdy jsem cítila, že můj manžel se ode mne vzdaluje. Uvědomila jsem si závislost na něm. Svoji sílu, lásku a schopnosti, radost jsem cítila pouze po jeho boku. Odchodem se mi zhroutil svět. Cítila jsem beznaděj, samotu, strach být sama se synem, méněcennost, deprese. Neuměla jsem si život představit dál.
 
Zjistila jsem díky Reiki a EFT, že vše pramení z dětství. Z nedostatku lásky matky, se kterou jsem nežila a chybění otce. Žila jsem s pouze jednou osobou – babičkou, která se snažila mě mít pro sebe a určovat, co mám dělat, vše bylo dobře jen podle ní. Cítila jsem pocity omezení, samoty, touhy po volnosti, uniknutí. Toužila jsem po lásce a velké rodině a pocitu bezpečí. Při ztrátě partnera jsem měla pocit strachu, že nejsem dost dobrá, že vše sama nezvládnu, že neumím žít sama. Když jsem žila s partnerem, měla jsem potřebu cítit neustále jeho lásku, být v jeho přítomnosti, měla jsem potřebu ujišťování, že má rád jenom mě, žárlila jsem na kohokoliv, komu projevoval více lásky než mě. Když mi projevoval lásku, pak jsem se cítila šťastná, neuměla jsem to jinak. Vím, že jsem ho tím dusila a svazovala, protože jsem neuměla žít svým životem, svými zájmy, být šťastná sama za sebe. Vše se omezilo na dítě a na něho.
 
Dalším strachem byla práce. Pocit, že jsem teď sama a musím uživit sebe, dítě, zaplatit byt, abych neztratila bydlení. Strach, že nemohu přijít o práci, protože mi dává peníze. Strach, že nemám nikoho, komu bych mohla věřit, že nemám svoji rodinu, kterou jsem si přála, mám pracovní nedostatky, že nemám dostatečné výsledky, že nejsem v práci dost dobrá. Strach ze své existence. Chyběla mi opora, moci se na někoho spolehnout.
 
Díky metodě Reiki a EFT se mi podařilo více uvažovat o pozitivních skutečnostech, o tom, co mám, co zvládám, co chci, spoléhat se více na sebe a nebát se žít sama za sebe a přijímat zodpovědnost za svůj život, věřit sama sobě. Učím se brát partnerství jako něco navíc, ne jako potřebu mít vedle sebe kohokoliv za každou cenu. Učím se žít a radovat se z toho, co mám, z toho, koho mám kolem sebe, vážit si víc toho, co zažiju a koho potkám, posuzovat přátele – ty pravé, kteří podrží v dobrém i zlém ve chvíli, kdy se mi zhroutil svět a nedokázala jsem jít dál, nedokázala jsem na nic myslet, bavit se o běžných věcech, žít.
 
Zůstali mi ti praví přátelé, kteří tu jsou pro mě a já vím, že jednou jim to zas budu moci vrátit já, až budou potřebovat a já budu zas ta silná. Vážím si hodnot kolem sebe, učím se mít ráda sama sebe, abych svou lásku mohla dávat dál, nebát se a umět ji zase přijímat. Vlastní pocity nám nejlépe ukazují, zda to, co děláme, je to správné, protože se nějak u toho cítíme, a pokud se cítíme dobře, je to vždy v tu chvíli správné, pokud se cítíme špatně, je potřeba to změnit.
 
Věřím, že tato terapie pomůže i Vám, pokud cítíte, že potřebujete něco změnit, zorientovat se ve svém životě, něco pochopit. Dá Vám sílu své myšlenky nasměrovat pozitivním pohledem a vyčistit si minulost, která Vás trápí a ovlivňuje. Tato metoda mi pomohla pochopit, že život si vytvářím sama svými myšlenkami a činy. Je těžké, moc těžké vyčistit si minulost, opakující se chyby, vyčistit strachy a podvědomé jednání, je těžké žít v realitě, ne v minulosti. Tato terapie dokáže vrátit energii a netočit se v začarovaném kruhu. Vím teď, co chci, vidím svoji budoucnost a mám chuť život žít dál…
 

Aktuálně

Vytvořeno: 17.03.2018 - 10:34
Vytvořeno: 25.02.2018 - 10:57
Vytvořeno: 25.02.2018 - 10:17
Vytvořeno: 30.01.2018 - 22:53
Vytvořeno: 05.01.2018 - 14:42

Facebook