www.svobodamysli.cz

Pro tatínky

I když si třeba nastávající tatínkové nepřipadají důležití, hrají už v těhotenství významnou roli. Nejen jako psychickou podporu pro maminky, ale také začíná citová vazba s miminkem. Doporučuji hladit maminku po bříšku, pozdravit miminko třeba když přijdete domů a na dobrou noc. Miminko si zapamatuje Váš hlas a snáze se u Vás zklidní, až ho budete mít v náručí.

Největší oporou jste pro maminky, na které působí hormony. Každá maminka ocení, když si uděláte hezký večer a budete ji hladit nebo uděláte masáž. Podporujte ji v její volbě porodnice, i když je od Vás vzdálená 2 hodiny. Ale věřte, že maminky ví, proč tam chtějí být. Chtějí si svůj porod řídit sami a aby byl co nejpřirozenější, což bohužel ve většině větších porodnic stále není stoprocentně umožněno. Pro ženu, která chce rodit doma, není nic krásnějšího než podpora partnera. I když ostatní členové rodiny jsou důležití, přece jen jsou již vzdálenější. I když se Vám to zdá jakkoliv bláznivé, vyslechněte svou ženu a podpořte ji. Věřte jí, že ví, co dělá. A třeba jen zatím o této možnosti přemýšlí. Když chce žena rodit doma, zjistí si potřebné informace a domluví si přítomnost porodní asistentky u porodu, takže je zajištěna bezpečnost. Málokdo ví, že komplikace nastávají hlavně kvůli přílišnému a zbytečnému spěchu, kdy se do porodu uměle zasahuje. Každá žena by měla mít právo volby kde a jak chce své miminko porodit a milující muž by jí měl v této volbě podpořit nebo ji umožnit. Nikde není řečeno, že v den porodu bude vše jinak. Porodní asistentky i maminky můžou nakonec zjistit, že doma se přece jen necítí bezpečně a můžou chtít jet rodit do porodnice.

Někdo si možná může říkat, proč to všichni tak řeší a že o nic nejde. Je to jen porod a ať bude jakýkoliv, hlavně že už bude za námi. Ale i to, jaký porod je, nás výrazně ovlivňuje. Není to samozřejmě jen porod, ale také těhotenství, otěhotnění i příchod na tento svět. O tom se podrobněji dozvíte v mé knize Elixír pro duši. Přijde mi přirozené snažit se připravit ty nejlepší podmínky pro vznik Vašeho vysněného děťátka. Přeji Vám, ať ve své ženě vidíte rodící bohyni a užijete si ten kouzelný okamžik vzniku nového života.

Aktuálně

Vytvořeno: 17.03.2018 - 10:34
Vytvořeno: 25.02.2018 - 10:57
Vytvořeno: 25.02.2018 - 10:17
Vytvořeno: 30.01.2018 - 22:53
Vytvořeno: 05.01.2018 - 14:42

Facebook