www.svobodamysli.cz

Jak pracovat se strachem

 
Je spoustu knížek, které Vám radí, jak pracovat se strachem. Většinou radí tak, že si máte říkat pravý opak, strach si nepřipouštět a zakázat si na něj myslet. To je sice moc hezké, ale zrealizovat to ve svém životě je docela problém. Něco ve Vás se stále bojí a ať chcete nebo ne, nutí Vás to na něj neustále myslet. Co bude až...  
I když víte, že byste se neměli bát, přesto si nedokážete pomoci. Díky strachu, který cítíte, si blokujete to, co si přejete.
 
Spousta lidí má obavu na strach už jen pomyslet, natož s ním vědomě pracovat. To přece nesmí, mají strach, že by si to špatné přitáhli, když s ním budou pracovat a myslet na něj. Ale je to přesně naopak. Pokud se svým strachem nebo strachy nezačnou pracovat, začnou je přitahovat do svého života. Tím, že se na ně soustředíme a pracujeme s nimi, tím je rozpouštíme a přestáváme se bát. Zjišťujeme, že vše může být i jinak.
 
Spoustu strachů je nereálných a ani není moc velká pravděpodobnost, že by se nám opravdu stalo to, čeho se tak bojíme a přesto nás prostě ubíjejí.
 
Co nám tedy pomůže? Postavit se ke strachu čelem a zjistit, čeho se opravdu bojíte a jak víte, že se bojíte? Máte pro to reálný důvod, nějakou svou zkušenost nebo jste slyšeli něčí příběh, se kterým jste se ztotožnili? Čí výroky Vám znějí v hlavě? Co se stane, když se ten strach naplní? S těmito představami je potřeba pracovat. Jeden velký strach se skládá ze spoustu malých a je třeba je brát hezky postupně.
 
Na kurzu Vám ukážu jednoduché techniky, které si sami vyzkoušíte v praxi a ucítíte, jak z Vás strach mizí. 
 
Líbí se Vám tento článek? Dejte prosím like nebo ho sdílejte se svými přáteli. Moc Vám děkuji.
 
 
 

Aktuálně

Vytvořeno: 17.03.2018 - 10:34
Vytvořeno: 25.02.2018 - 10:57
Vytvořeno: 25.02.2018 - 10:17
Vytvořeno: 30.01.2018 - 22:53
Vytvořeno: 05.01.2018 - 14:42

Facebook