www.svobodamysli.cz

Nastavení pravidel pro děti

Dnes při terapii jsem se dozvěděla zajímavé informace a ráda se s Vámi o ně podělím. Třeba pomůžou i Vám. Mimo jiné jsme řešili, že každý má svoje pravidla a učí děti jiným způsobům. Když je šestiletý syn u tchýně, tak tam se může všechno, všichni ho krmí a oblékají a doma pak chce to samé nebo trvá, než začne respektovat pravidla, které má maminka doma. Zamezit tomu, aby ostatní vychovávali  naše děti jen tím jedním naším správným způsobem, je skoro nemožné. I ve školce nebo škole se setkají s různými učiteli a každý má trochu jiné postupy. A jak to tedy nejlépe udělat?

Přišla mi informace, že by si měli doma udělat nástěnku, kde si s maminkou napíšou svoje pravidla a ty se budou dodržovat kdykoliv budou spolu doma s maminkou. Například sám se oblékat a k tomu si nakreslit obrázek trička nebo kalhot, doporučuji dát na výběr, ať si děti rozhodnou sami, jaký symbol k tomu chtějí nebo i nakreslí sami. Pro samostatné jedení bez krmení si můžete nakreslit lžičku, příbor nebo třeba talířek nebo cokoliv, co se Vám a Vašemu dítěti bude líbit.

Aby to bylo spravedlivé, je dobré si dát tabulku s pravidly i pro maminku. Třeba pohádka na dobrou noc, kdy může být pro toto pravidlo znázorněna třeba knížka. Zpívání písniček nebo cokoliv dalšího, co Vaše dítě ocení a co by si přálo.

Myslím, že i tvoření tohoto seznamu může být pro Vás zábavné.

Přeji krásné chvíle plné hraní a tvoření

Aktuálně

Vytvořeno: 17.03.2018 - 10:34
Vytvořeno: 25.02.2018 - 10:57
Vytvořeno: 25.02.2018 - 10:17
Vytvořeno: 30.01.2018 - 22:53
Vytvořeno: 05.01.2018 - 14:42

Facebook