www.svobodamysli.cz

Když nejsou věci podle nás


Když nejsou věci podle nás, cítíme se být ve stresu a v nebezpečí. Chybí nám naše jistota, že věci budou tak, jak chceme, tedy jak známe. Tímto pocitem kontroly ale ztrácíme náš klid. Když každý krok kontrolujeme, nemůžeme nechat událostem volný průběh.


Pomůže nám uvědomění, že někdy může vše dopadnout ještě lépe, než jsme chtěli my. Tak, jak bychom to nevymysleli, protože lpíme na našem úhlu pohledu. Když vše necháme volně plynout a budeme vědět, že vše má svůj hlubší význam a že se vše děje pro naše nejvyšší dobro, můžeme být mile překvapeni, jak to všechno do sebe krásně zapadá.
Například jedna paní mi asi hodinu předem zrušila terapii. Měla jsem už domluvené hlídání a vše zařízené. Nejdřív jsem měla pocit, že je to ztráta času. Pak jsem si šla udělat pořádek v oblečení a vyhodila jsem dvě tašky věcí do kontejneru samozřejmě s oblečením, aby mohlo pomoci ještě někde jinde. Byla jsem opravdu šťastná, že jsem se zbavila nepotřebného a udělala jsem si pořádek. Tak jsem paní byla vděčná, protože jsem stihla mít i čas pro sebe a jen tak si lehnout a nic nedělat.


Večer jsem měla další terapii, kde jsme mimo jiné řešili i to, že nejsou věci podle ní. Paní to navíc od narození krásně zrcadlil syn, který dělal pravý opak toho, co chtěla. A to mě inspirovalo k tomu, abych napsala tento článek, protože si myslím, že toto téma se týká hodně z nás.


Nastavte si sami v sobě, že vše se děje tak, aby to bylo nejlepší pro Vás a pro Vaše nejbližší a dovolte si uvolnit se a nechat věci plynout. Zasloužíte si to nejlepší.
 

Aktuálně

Vytvořeno: 17.03.2018 - 10:34
Vytvořeno: 25.02.2018 - 10:57
Vytvořeno: 25.02.2018 - 10:17
Vytvořeno: 30.01.2018 - 22:53
Vytvořeno: 05.01.2018 - 14:42

Facebook